Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci

Kalendář akcí 2018

Kromě běžného výukového a návštěvnického provozu můžete zahradu navštívit i u příležitosti zvláštních akcí. Pokud máte zájem využít prostor botanické zahrady pro uspořádání vlastní veřejné či uzavřené akce, napište nám

Jarní zážitkový program pro děti 4-10 let

12. 4.
Pro rodiče s dětmi připravujeme odpolední setkání plné her, rostlin, zvířat a zahradničení. Akce se koná od 15:30 do 17:30.

Květena olomoucké architektury

23. 4.
V rámci Ekologických dnů Olomouc 2018 se uskuteční procházka po stopách detailů olomoucké architektury, které obvykle míjíme bez povšimnutí. S vedoucím botanické zahrady Václavem Dvořákem a olomouckým průvodcem Janem Jeništou budeme hledat artyčoky, piniové šišky, bodláky i mandragoru. Sraz v 17:00 u Morového sloupu na Dolním náměstí.

Jarní etapa výstavních trhů Flora Olomouc

26. – 29. 4.
Zahrada se stává součástí výstavního areálu a je přístupná pouze s platnou vstupenkou, uličkou ze skleníkového areálu výstaviště.

Exkurze po východním okraji masivu Kosíře

12. 5. (SO)
Sraz na železniční stanici Čelechovice na Hané v 9.30 (GPS 49.5136228N, 17.0970011E). Trasa povede po zelené značce KČT směr NPP Kosířské lomy, dále bude pokračovat přes Slatinky do PR Malý Kosíř a obce Slatinice. Uvidíme jarní xerotermní vegetaci na bazickém i kyselém podloží (řada vz. druhů Thesium dollineriPotentilla sterilisOrchis morioGagea villosaLappula squarrosa atd.), prozkoumáme květenu žel. stanice Čelechovice a jarní ruderály v obcích. Nebude chybět občerstvení v podobě piva nebo sirných pramenů v lázních Slatinice. Pro návrat z obce Slatinice je možné použít autobus do Olomouce (14.05, 16.05) či bus (Slatinice-Větřák – 13.18, 17.03) i vlak (15.18) směr Prostějov.

Vedoucí exkurze: Václav Dvořák

Den fascinace rostlinami

18. 5.
Úžasný svět rostlin v univerzitní botanické zahradě opět ukáže svoje skryté stránky – čekají nás komentované prohlídky, prezentace, soutěže a pokusy s rostlinami pro školní skupiny i veřejnost.

Víkend otevřených zahrad

10. – 11. 6.
Dva dny, ve kterých se otevírají brány i mnoha běžně nepřístupných a soukromých parků a zahrad. Rádi se připojujeme !

Veletrh vědy a výzkumu

červen 2018
Společně s katedrou botaniky se bude zahrada prezentovat na speciálním stánku v budově PřF UP na tř. 17. Listopadu.

Letní etapa výstavních trhů Flora Olomouc

16. – 19. 8.
Zahrada se stává součástí výstavního areálu a je přístupná pouze s platnou vstupenkou, uličkou ze skleníkového areálu výstaviště.

Podzimní etapa výstavních trhů Flora Olomouc

4. – 7. 10.
Zahrada se stává součástí výstavního areálu a je přístupná pouze s platnou vstupenkou, uličkou ze skleníkového areálu výstaviště.

Výstava „O tykvích neboli dýních…“

4. – 12. 10.

Od 4. 10. se v zahradě koná exteriérová výstava pestré palety odrůd dýní a jim příbuzných plodin.

od listopadu
zimní klid (zahrada pro veřejnost uzavřena)

Kromě výše zmíněných pravidelných akcí občas pořádáme i další, spíše jednorázové aktivity – sledujte události na Facebooku!


U Botanické zahrady 920
8:00 - 18:00